Melnis

Piektdien, 7.jūnijā, Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis dosies reģionālajā vizītē uz Talsu novadu. Vizītes laikā ministrs tiksies ar Talsu novada domes pārstāvjiem, speciālistiem un novada uzņēmējiem, lai pārrunātu klimata un enerģētikas nozaru aktualitātes, tostarp atjaunīgo energoresursu ražošanas, izmantošanas iespējas.

Ministrs Kaspars Melnis vizītes ietvaros iepazīstinās pašvaldības pārstāvjus, speciālistus ar aktuālajām un plānotajām atbalsta programmām, piemēram, elektroauto, plug in hibrīdauto iegādei, elektroauto uzlādes infrastruktūras izveidei, kā arī viedās pilsētvides tehnoloģiju lietojuma ieguvumiem.

“Latvijas enerģētiskā neatkarība, pašpietiekamība un iedzīvotājiem finansiāli pieejami energoresursi, ir viena no Klimata un enerģētikas ministrijas darba prioritātēm. Atjaunīgo energoresursu ražošana, nepārtraukti palielinot to īpatsvaru enerģijas grozā, kā arī efektīva pieejamo energoresursu izmantošana, lietojot energoefektīvu autoparku, energoefektīvas ēkas un citus zemas emisijas risinājumus, ir jākļūst par ikdienas normu visos novados, ilgtermiņā nodrošinot zaļajai enerģijai zemākas cenas”, uzsver ministrs K. Melnis.

Vizītes laikā plānots apmeklēt arī renovēto Talsu Valsts ģimnāziju, kur ēkas renovācijas gaitā uzlabota ēkas energoefektivitāte, SIA „Kurzemes sēklas”, kur uzņēmuma darbības nodrošināšanā tiek izmantoti saules paneļi, kā arī SIA „AE Lux”, kur gudrās jeb viedās mājas prototipu, kas, izmatojot tehnoloģijas, ļauj efektīvi un ekonomiski izmantot resursus.