Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) informē, ka pabeigta Latvijas energosistēmas galvenā dispečeru vadības un datu centra ēkas "Jāņciems" būvniecība un uzsākti tās iekārtošanas darbi. Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansētais projekts ir būtisks energosistēmas drošai un stabilai darbībai.“Lai gan Baltijas valstis jau ir noslēgušas vēsturisko posmu, atslēdzoties no Krievijas elektroenerģijas sistēmas un pievienojoties Eiropas tīklam,…
Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) informē, ka pabeigta Latvijas energosistēmas galvenā dispečeru vadības un datu centra ēkas "Jāņciems" būvniecība un uzsākti tās iekārtošanas darbi. Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansētais projekts ir būtisks energosistēmas drošai un stabilai darbībai.“Lai gan Baltijas valstis jau ir noslēgušas vēsturisko posmu, atslēdzoties no Krievijas elektroenerģijas sistēmas un pievienojoties Eiropas tīklam, darbs pie mūsu energosistēmas stiprināšanas turpinās. Jaunais dispečeru vadības un datu centrs ir viens no pēdējiem nozīmīgajiem šī projekta infrastruktūras elementiem, ar ko noslēdzam infrastruktūras modernizācijas posmu Latvijā. Centrs ir izbūvēts…