Bilde

Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) ciešā sadarbībā ar Baltijas valstu un Somijas atbildīgajām institūcijām, operatīvi seko š.g. 8.oktobrī konstatētajai gāzes noplūdei Balticconnector cauruļvadā.

Šobrīd norit incidenta apstākļu noskaidrošana. Zināms, ka Igaunijas Ģeoloģijas dienests ziņojis, ka seismiska aktivitāte reģionā nav konstatēta. Tāpat Igaunijas gāzes pārvades sistēmas operators ziņo, ka viļņu radīti bojājumi pirmšķietami nav uzskatāmi par cēloni, cauruļvadu novietojuma dēļ. Kamēr apstākļi un bojājumu apmērs nav noskaidrots, nav iespējams precīzi noteikt plānoto remontdarbu ilgumu.

Zināms, ka šodien plkst. 17:30 plānota Somijas valdības preses konference saistībā ar Balticconnector cauruļvada stāvokli. KEM sniegs plašāku informāciju pēc minētās prese konferences.

KEM skaidro - Inčukalna pazemes gāzes krātuves (PGK) kopējie krājumi šobrīd veido 21,4 TWh, kas viens no lielākajiem aizpildījumiem pēdējos sešos gados. Iesūknēšanas sezona Inčukalna PGK turpinās vēl līdz 14. oktobrim. KEM uzsver, ka Latvijas dabasgāzes apgādes sistēma strādā bez traucējumiem un dabasgāzi lietotājiem turpina nodrošināt.

Vienlaikus, KEM atgādina, ka ievērojot ģeopolitiskos apstākļus Aizsardzības ministrija jau ilgstoši pievērš pastiprinātu uzmanību infrastruktūrai Latvijas teritoriālajos ūdeņos.